tradice
Cestování

Tři nepochopitelné tradice, nad kterými Evropani kroutí hlavami

Stejně jako v České republice máme hromadu tradic, v zahraničí tomu není jinak. V zahraničí jsou však tradice pro mnohé lidi zcela nepochopitelné – tedy pro Evropany zcela nepochopitelné. Vydejme se nyní do světa, vykročme mimo Evropu a poznejme tři tradice, nad kterými my, Evropani, jen kroutíme hlavami. Na úvod je třeba říct, že i když se nám nemusí zamlouvat, nikdy je neodsuzujme. Nás také nikdo neodsuzuje za to, že se oblékáme jako strašáci v době Masopustu nebo že slavíme Ježíška, který ostatně ani neexistuje.

Tradic, nad kterými jen kroutíme hlavou, je ve světě mnoho. Vybrali jsme však tři nejzajímavější, které se opravdu dějí ve světě mimo Evropu.

Znáte tibetský vzdušný pohřeb?

Umíte si představit, že byste zesnulého člověka nedali do krematoria nebo ho nezakopali do země? V Tibetu to bohužel není tak snadné. Není zde dostatek stromů, které by se mohly použít na kremaci, navíc země je zde kamenitá, tudíž není možné zahrabat člověka do země. Jak tedy zde pohřeb probíhá? Jednoduše – probíhá zde takzvaný vzdušný pohřeb.

Vše probíhá tak, že se těla zesnulých naporcují a hodí supům. Tibeťané věří, že po smrti nemá tělo žádný význam. Když budou kosti očištěny a maso sežráno, kosti se podrtí a opět se předhodí supům. Tělo tedy naprosto zmizí.

Vytahané rty žen ze Surmy

Určitě už jste na obrázku viděli, jak ženy mají vytahané rty. Jedná se o surmské ženy, které žijí v Africe. Není to nic odporného, je to opět jen tradice – vytahané rty se berou jako jiný šperk zdejších žen.

Vše začíná první menstruací, kdy se ženám do rtu vrazí dřevěný kůl, který je následně vyměněn za první hliněný nebo dřevěný talířek. S plynoucími léty se přidává větší a větší talířek, jelikož právě toto svědčí o ženině kráse.

Thajské ženy s dlouhými krky

O žirafích thajských ženách jste jistě slyšeli. Mají na krku kovové obruče, které drží jejich hlavu. Bohužel thajské ženy už nevědí, proč se kovové obruče dávají na krk, jedná se zkrátka o tradici, která se udržuje po generace. Začíná se už raného věku a bohužel se s tímto nepřestává. Obruče totiž během let deformují krk tak, že kdyby si je ženy sundaly, krk by neudržel jejich hlavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *