Tajemství žirafích žen v Thajsku
Cestování

Tajemství žirafích žen v Thajsku

I když i my, Evropané, máme své tradice a zvyky, ne všechny jsou tak drastické jako zvyky či tradice v zahraničí. Mnozí z nás nad jednotlivými tradicemi kývou hlavou, pro jiné jsou zahraniční tradice nepochopitelné až odporné. Pokud ovšem jedete do nějaké země, kde tradice nejsou stejné jako u nás, je nutné je respektovat. Nepovyšujte se, neodsuzujte jejich tradice, stejně jako vás nikdo neodsuzuje a nikdo nehaní vaše tradice. Všude se zkrátka žije jinak, je nutné respektovat životy a kulturu, která se nezmění jen proto, že do dané země přijede Evropan. Například se nepodivujte takzvaným žirafím ženám v Thajsku.

Pokud se budete vyskytovat na severu Thajska, konkrétně na hranicích Thajska a Barmy, můžete se setkat s takzvanými žirafími ženami. Jedná se o ženy vyskytující se v oblasti takzvaného Zlatého trojúhelníku. Ženy s dlouhým krkem žijí v různých vesnicích, pochází z kmenu Padaung.

Označení “žirafí ženy” pochopíte takřka ihned, když je spatříte. Mají opravdu dlouhý krk, je uvinutý zlatými obručemi. I když je to pro mnohé nepochopitelné a i když si mnozí říkají, že by si zlaté obruče na krk nikdy nedali, být jimi, je to pro ně tradice udržující se po generace. A i když je to tradice, kterou uctívají, nebojí se ji využít – pokud totiž budete chtít s takovými ženami fotku, musíte dobře zaplatit.

Kdy se začínají kroužky dávat kolem krku?

Kroužky kolem krku se začínají nasazovat už v raném dětství. První kroužek na svůj krk dostane dívka už v pěti, šesti letech. A každý rok se kroužky přidávají, minimálně po jednom či dvou obručích. Když žena dosáhne dospělosti, má na svém krku i dvacet obručí, které váží i několik kilogramů. Díky tomu, že obruče jsou tak těžké, dochází ke stlačení hrudního koše a klíční kosti. Krk se tak protáhne, může dosáhnout až svého dvojnásobku.

Proč to ženy dělají?

Bohužel ženy si už samy nepamatují, proč tato tradice vznikla, jen ji uchovávají pro další generace. Jedna legenda praví, že díky tomu, že byly kroužky zlaté, ženy si je dávaly na krk, aby tak ochránily jmění své rodiny. Jiná legenda říká, že právě kruhy byly ohranou před otroctvím.

Ať je to, jak chce, pravdou je to, že ženy si už nikdy nemohou kruhy sundat, jelikož by krk hlavu neunesl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *