spolecenske saty
Zdraví

Jak vybrat společenské šaty? Nejen podle ceny, ale i postavy

I když se vám líbí určitý druh šatů, budete si nakonec muset zvolit jiné. Důvodem je to, že na určité šaty nemáte postavu. A i když by stály spoustu peněz, kombinovaly různé zajímavé materiály a na ramínku vypadaly skvěle – na vašem těle by to taková sláva nebyla. Společenské šaty na svatbu či jiné příležitosti je třeba vybírat s rozmyslem. I když to může znamenat, že nakonec sáhnete po úplně jiných šatech, než se vám líbily.

Přesýpací hodiny

Jedná se o typ postavy, kdy ramena a boky jsou stejně široké a štíhlý pas. Nositelka této postavy má tedy větší prsa a výrazné křivky. Tento typ postavy se považuje za nejsmyslnější. Ideální jsou přiléhavé šaty, které zvýrazní křivky, nebo šaty, které zvýrazňují štíhlý pas páskem. Jako svatební šaty se často volí mermaid, čili mořská panna.

Hruška

Když si představíte hrušku, bude vám jasné, co se skrývá pod tímto typem postavy. Prsa jsou menší, kdežto pas a zadeček jsou výraznější. Majitelky této postavy často potřebují menší velikost v horní části a větší velikost v části dolní. Nejlepšími šaty budou takové, které zvýrazňují horní část, kdežto ta dolní zůstává jednoduchá. To znamená šaty s volánky, nabíranými rukávy či veselými barvami v horní části, sukně od oblasti pasu by měla mít tmavou barvu bez výrazného zdobení, jako jsou volánky.

Obrácený trojúhelník

V tomto případě je naopak výrazná horní část těla (doplněná bujným poprsím), kdežto pas je útlý. To znamená, že nyní se budeme snažit zvýraznit pas a naopak zjednodušit linie horní části těla. Šaty by tedy měly mít výraznou sukni s potisky, barvami, třpytkami či řasením. Horní část naopak zůstává v nevýrazných (ideálně tmavých) barvách.

Obdélník

Pas a boky jsou ve stejné šíři jako ramena, chybí ale výrazný pas. Takže právě ten se budeme snažit výběrem šatů zvýraznit. Pomoci mohou také vzorované šaty (puntíky, květiny, ornamenty apod.). Vhodné jsou též zavinovací šaty.

Jablko

Pro tuto postavu jsou typické široké boky a ramena a plný pas. V tomto případě se snažíme maskovat břicho a zadek. Slušivé je jednobarevné, tmavé oblečení – možné jsou drobné vzory. Hodí se svislé proužky, výstřih do V a zavinovací šaty. Doplňte je výraznými šperky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *