Výhody a nevýhody titanových hrnců
Bydlení

Výhody a nevýhody titanových hrnců

Rozhodli jste se investovat do nových hrnců, ale nevíte, do jakých konkrétně se investovat vyplatí? Hrnce jako takové jsou něco, bez čeho se v kuchyni neobejdeme. Zkrátka a dobře bez nich nedokážeme vařit, jsou něco nepostradatelného. Není to však ani levná záležitost, proto si vybírejte takové hrnce, které vám slibují dlouhou životnost. Nedívejte se ani tak na cenu jako na kvalitu a materiál, z něhož jsou hrnce vyrobeny. Pokud nevíte, do jakého konkrétního hrnce investovat, máme pro vás tip. Co třeba investovat do titanových hrnců? 

Pokud hovoříme o titanu, hovoříme o lehkém kovu, která má stříbrnou barvu. Je to velmi drahý materiál, ale má opravdu celou řadu zajímavých výhod. Titanové nádobí společně s titanovými hrnci bylo přivezeno na český trh díky zahraniční popularitě. Bohužel se během let dospělo k tomu, že se i titanové nádobí velmi často padělává, doporučujeme si proto dát pozor na to, co kupujete. Podezřelé je to titanové nádobí, které vyjde příliš levně.  

Možná si však pokládáte otázku, proč konkrétně do titanových hrnců máte investovat. To je prosté, z důvodu mnoha, mnoha výhod. Jakých? 

Výhody titanových hrnců 

Jednou z výhod je rozhodně nepřilnavost, taktéž vysoká odolnost povrchu. Kromě toho jsou titanové hrnce známé svou dlouhou životností (jejich záruka se vztahuje i na pětadvacet let). Taktéž se velmi rychle rozpálí, vaření tak bude daleko rychlejší a příjemnější. Během pár minut dokáže titanový hrnec se rozpálit až na 330 stupňů Celsia! 

Titanové hrnce jsou známé i pro svou snadnou údržbu nebo proto, že nabízí možnost vařit bez tuku. Jelikož je titan velice odolný, klidně používejte při vaření i kovové náčiní.  

Nevýhody titanových hrnců 

Co se týče nevýhod, do těch spadá maximálně vyšší pořizovací cena. Jak již bylo zmíněno, hrnce se velmi často padělávají, proto si dejte na cenu pozor – když bude podezřele nízká, raději dejte od hrnců ruce pryč.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *