Informace o koronavirovém onemocnění
Zdraví

Informace o koronavirovém onemocnění

Vir, který děsí celý svět už od prosince roku 2019. V té době se poprvé objevil v Číně, a to konkrétně ve městě Wu-chan. Netrvalo příliš dlouho a vírové onemocnění se rozšířilo po celém světě. Přesnější název onemocnění je koronavirus. Koronavirové onemocnění je velice infekční, takže je přenášeno vzduchem z člověka na člověka. Pokud se tedy vracíte ze zahraničí nebo z rizikové oblasti, je důležité podstoupit několika denní karanténu. Pojďme se podívat na další informace, které by vás měli zajímat.

Informace o koronavirovém onemocnění

V krátkosti si zopakujeme předchozí odstavec. Koronavirové onemocnění patří do skupiny infekčních nemoci. Znamená to tedy, že je samotná nemoc přenášená vzduchem, a to z člověka na člověka. Nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest. Problémem tohoto onemocnění je inkubační doba, která může trvat až 14 dnů. Jsou však zaznamenány případy, kdy se inkubační doba projevila daleko později, než výše uvedených 14 dnů. I přes to, že na sobě nepoznáte žádné příznaky můžete být tzv. přenašeči. Vaše okolí je tak o to více v nebezpečí, pokud o koronavirovém onemocnění sami nevíte. Je tedy důležité se denně hlídat. Týká se to převážně příznaků.

Informace o koronaviru

Mezi nejčastější příznaky patří horečka a suchý kašel. Máte-li tyto příznaky, okamžitě kontaktujte svého lékaře nebo hygienickou stanici. Návštěva lékaře by neměla proběhnout v momentě, kdy o vás neví. Jestliže na sobě pociťujete příznaky, nejprve svého lékaře telefonicky nebo prostřednictvím emailu kontaktujte. Kontaktovat ovšem můžete i hygienickou stanici, jak jsme již uvedli výše. K dalším příznakům patří bolest kloubů, svalů, únava a nepříjemné pocity. Svým způsobem onemocnění probíhá podobně, jako chřipka. Co se týče léčby, o té si více povíme v následujícím odstavci.

Léčba koronavirového onemocnění

Prozatím není stanovená konkrétní léčba koronavirového onemocnění. Je tedy důležité provádět léčbu podobně, jako u chřipky. Pít hodně čaje, ležet v posteli a zbytečně se fyzicky nenamáhat. V žádném případě byste neměli přicházet do styku s dalšími lidmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *