Čeho se musíte vzdát jako digitální nomád aneb poznejte kus světa
Cestování

Čeho se musíte vzdát jako digitální nomád?

Rádi byste se stali digitálním nomádem, ale nevíte, co všechno tato pozice obsahuje? Jedná se o člověka, který cestuje po světě a u toho pracuje. Ve většině případu na dálku, a to klidně i pro české společnosti, protože jeho profese to zkrátka umožňuje. Pokud znáte ve svém okolí takové lidi, určitě jim závidíte, jaký mají život. Sedí na pláži s notebookem a dělají práci, která je baví. Jinými slovy život snů. Musíte ovšem počítat i s tím, že se vzdáte určitých věcí, na kterých vám bezesporu záleží.

Čeho se musíte vzdát?

Jestliže máte v České republice rodinu i přátelé, budete se muset s nimi na nějakou dobu rozloučit. Záležet bude na tom, jak dlouho se hodláte zdržet v zahraničí. Pokud se chystáte odcestovat například na jeden rok, svou rodinu a přátelé po celou dobu s největší pravděpodobností neuvidíte. Digitální nomádi většinou cestují po celém světě, a tak nemají čas na návštěvy svých blízkých. Po čase se tak snadno může stát, že místo jednoho roku v zahraničí strávíte mezi cizími lidmi daleko kratší dobu. Jednoduše řečeno bez své rodiny a blízkých nevydržíte.

Čeho se musíte vzdát jako digitální nomád

Zázemí je v dnešním světě velice důležité. Chodíte do kanceláře a následně domů. Jezdíte nakupovat svým automobilem a navštěvujete se se svou rodinou a kamarády. Na to všechno budete muset zapomenout. Kromě rodiny a svých blízkých přijdete i o tzv. zázemí. V zahraničí nepočítejte s tím, že budete mít vlastní byt, automobil a kancelář. Pracovat budete z coworkingových center a bydlet s největší pravděpodobností budete v hotelech. Počítat také musíte s tím, že vás každé stěhování bude stát spoustu energie a času. Na to je potřeba být ale připraven.

Pohodlí vás nečeká

Jak jsme uvedli v předchozím odstavci. Spolehnout se musíte sami na sebe. Navíc každé stěhování vás bude stát nejenom čas, ale i energii. Co tím chceme sdělit? Že na pohodlí zkrátka zapomeňte. V neposlední řadě vynecháte své důležité události, ať už se to týká rodinných oslav, svateb apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *