V Singapuru bude letiště s vnitřním vodopádem
Cestování

V Singapuru bude letiště s vnitřním vodopádem

O Singapuru se ví, že je to jedno z nejčistších míst na světě. Dokonce je zde zakázané žvýkat žvýkačky. Pokud by se přišlo na to, že byť jen máte žvýkačku v kapse, hrozí vám dokonce i rány rákoskou. I když to pro někoho jsou tresty až šílené, v Singapuru se tak udržuje čistota. Finanční tresty se vztahují také na odhozené odpadky. Kromě extrémní čistoty je Singapur známý pro svá letiště, která jsou sama o sobě zážitkem. Mnozí lidé letí do Singapuru jen proto, aby mohli chvilku strávit na těch nejnápaditějších letištích světa. A jedno další podobně nápadité letiště se zrovna v Singapuru staví. Podle všeho by tam měl být největší vnitřní vodopád na světě, taky by mělo mít toto letiště vlastní les.  

Zatímco v České republice nemáme letiště, které by bylo zážitkem, v Singapuru je jich opravdu několik. A brzy přibyde další, jak jsme zmínili, bude mít dokonce vlastní les. Nové letiště má přesvědčit návštěvníky, kteří třeba přestupují na jiné letiště, že i Singapur jako takový stojí za návštěvu. Novým architektonickým skvostem bude Jewwl Changi Airport.  

Jedná se o zbrusu nový koncept 

Podle všeho se má jednat o zbrusu nový koncept, který bude složen ze skla a oceli. Přinese celou řadu architektonických zajímavostí, jako je třeba nejvyšší interiérový vodopád, který bude dosahovat až čtyřiceti metrů.  

Voda ze zmiňovaného vodopádu bude padat skrze sedm podlaží přímo ze střechy.  

Relaxace nejen kolem vodopádu 

Kolem vodopádu na terasách bude vysázeno několik stovek druhů rostlin, také budou na letišti vysázeny stromy a keře, kterých bude několik tisíc. Samozřejmě mezi nimi budou také restaurace a obchody, které budou sloužit pro “zabití” času.  

Relaxovat však bude možné nejen v okolí vodopádu, ale také v horním patře, kde má být umístěn park. Díky vodopádu bude uvnitř příjemné klima, které k relaxaci bude jen pobízet. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *