Konečně jsou tu farmářské trhy
Cestování

Konečně jsou tu farmářské trhy. Konají se i ve vašem městě?

Zima sice byla plná sportovních aktivit, ale většině z nás chyběly farmářské trhy, které se konají takřka v každém velkém městě v České republice. Jedná se o pravidelnou akci, jež se většinou koná na mnoha náměstích v konkrétních městech. Vedení měst tyto akce podporuje, jedná se o události, které přilákají mnoho občanů. Konají se farmářské trhy i ve vašem městě?

Farmářské trhy jsou oblíbené především ve velkoměstech, protože právě zde je nouze o takzvané bio produkty, tedy o po domácku vypěstovanou zeleninu či ovoce. Ve vesnicích by trhy neobstály, protože zde si většina lidí svou vlastní zeleninu pěstuje, ovšem města to mnohým lidem neumožňují. Naštěstí jsou tu farmářské trhy, které přináší takřka každý týden novou a novou zeleninu a ovoce, které jsou vypěstovány bez zbytečných chemických postřiků a přípravků.

Kromě zeleniny a ovoce je možné si na trzích zakoupit i čerstvé květiny nebo ručně vyrobené doplňky do domácnosti. Na farmářských trzích se kupuje i med či podobné domácí produkty, které jsou mnohem zdravější než ty, které zakoupíte v obchodech.

Kde se konají farmářské trhy?

Například v Brně se pravidelně konají farmářské trhy v Židenicích, ale taky v Brně-Líšeň. Většinou se konají v dopoledních hodinách, ale velice často sahají až do pozdního odpoledne. O farmářských trzích se dozvíte vždy v kalendáři akcí moravské metropole Brno.

Co se týče farmářských trhů v Ostravě, zde se konají většinou na Futurum Ostrava na parkovišti. I letos nebude v tomto krásném městě o farmářské trhy nouze, opět je více informací na internetu.

Farmářské trhy v hlavním městě

Nejoblíbenější farmářské trhy vůbec se konají v hlavním městě, a to hned na několik místech. Farmářské trhy se konají například na pražské Náplavce, ale taky na mnoha náměstích města Prahy. Setkáte se s nimi na Pankráci, ale i na Náměstí Míru. Často se konají na smíchovském Andělu či na podobných místech v hlavním městě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *