České špičkové restaurace, které sice nezískaly hvězdu, ale jsou zážitkem
Cestování

České špičkové restaurace, které sice nezískaly hvězdu, ale jsou zážitkem

Ať už slavíte výročí nebo vám přijede rodina, nejspíše se chcete vydat na večeři do dobré restaurace. Nemáte chuť večeřet ve fastfoodech, které všichni dobře znají. Chcete se najíst v restauraci, která bude ohromným zážitkem a do které se jen tak nedostanete. Mnozí lidé proto v takových chvílích vyhledávají restaurace pyšnící se takzvanou Michelinskou hvězdou. V České republice není mnoho restaurací, které by je vlastnily, proto výběr bude poměrně snadný. Je však třeba konstatovat, že existují v Česku restaurace, které sice nemají ocenění zvané Michelinská hvězda, na druhou stranu jsou naprostým zážitkem.  

Při výběru restaurace, kde se navečeříte buď s přítelkyní nebo s rodinou, se rozhodně neřiďte dle Michelinských hvězd. Raději se nechte inspirovat našimi tipy a vydejte se za zážitkem do takových restaurací, které zatím Michelinskou hvězdu nedostaly, přesto by si ji zasloužily.  

Entrée v Olomouci 

Pokud sledujete televizní kuchařskou show MasterChef, pak jistě musíte znát i šéfkuchaře Přemka Forejta, který je jedním z porotců letošní řady. Právě on je šéfkuchařem jedné z restaurací, kde bude jídlo zážitkem. Řeč je o olomoucké restauraci Entrée, která vás překvapí nejen tím, co vám přinesou na talíři, ale také tím, jak to zde vypadá. Restaurace se nachází v bývalém divadle, kuchařům vidíte přímo pod ruce a příroda je všude kolem vás.  

Pražská Milada 

Restaurace Milada nacházející se v Praze v Bubenči je dalším z našich tipů. Jedná se o poměrně nenápadné bistro, které je však zážitkem hned po příchodu do restaurace. Vaří se zde zásadně ze sezonních ingrediencí, proto se nabídka velice často mění.  

Atelier Coctail Bar & Bistro 

Tato brněnská restaurace je poměrně neformální, přesto je to velmi povedený bar, kde si dáte naprosto báječné drinky. Samozřejmě je tu i bohatý seznam pokrmů k ochutnání, k drinkům se fantasticky hodí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *