Bylinky do každé rodinky. Jaké ocení hlavně ženy?
Zdraví

Bylinky do každé rodinky. Jaké ocení hlavně ženy?

O mocné síle bylinek vám nemusíme dlouho povídat. Bylinky jsou zkrátka zázraky nad zázraky, málokdo si uvědomuje, jak silné jsou, když je doma nepěstují. Pokud však bylinky pěstujete, víte, že mohou rychle ulevit od nejednoho zdravotního problému, navíc mohou skvěle dochutit pokrmy, které v kuchyni připravujete. Dnes je trendem mít takovou bylinkovou zahrádku ve své kuchyni, abyste nezapomínali bylinky přidávat do jídel. Nabízí se však otázka, jaké konkrétní bylinky se vyplatí v kuchyni mít. Vybrali jsme hlavně takové, které ocení ženy. 

Ženy trápí mnohem více neduhů než muže. Často jsou zdravotní problémy spojeny s menstruací nebo menopauzou, což jsou věci, které jdou zkrátka mimo pány. Proto jsme se rozhodli zaměřit se hlavně na takové bylinky, které ocení mít ve své bylinkové zahrádce hlavně ženy. Jednotlivé bylinky pomáhají či ulevují od bolestí nejen při menstruaci.  

Bazalka pravá 

Bazalku známe hlavně díky italské kuchyni, jelikož se velice často přidává hlavně do italských těstovin či na pizzu. Málokdo si je však vědom toho, že bazalka má naprosto fantastické účinky. Například pomáhá upravovat hladinu ženských hormonů během přechodu, také tlumí bolesti během každoměsíční menstruace či upravuje pravidelný cyklus.  

Jetel luční 

Když jsme v dětství dováděli na louce, jetel luční byl pro nás naprosto nádhernou, až obdivuhodnou květinou, nad kterou však rodiče často mávli rukou s tím, že se jedná o plevel. Jenže i tento plevel má unikátní účinky, které ocení hlavně ženy. Věděli jste, že jetel luční mírní návaly horka během menopauzy nebo že působí proti řídnutí kostí? Či že podporuje činnost oběhového a lymfatického systému? 

Fenykl obecný 

O fenyklu se už dlouho ví, že je to léčivá víceletá rostlinka. Působí proti nadýmání, také podporuje tvorbu mateřského mléka, dokonce má zklidňující účinky.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *