Bojujeme s chřipkovou epidemií. Jak se před ní chránit?
Zdraví

Bojujeme s chřipkovou epidemií. Jak se před ní chránit?

Chřipka se opět dostala ve velkém do České republiky. Nejvíce nebezpečná je pro seniory, děti a také pro těhotné ženy, ale samozřejmě nakazit se jí může naprosto každý. V případě, že se chřipkové epidemie bojíte nebo víte, že nesmíte být nemocní, jelikož třeba jedete na operaci nebo máte podstoupit nějakou závažnou operaci, je třeba vědět, jak se před chřipkou chránit. A proto přinášíme tipy, jak na to.  

Úspěch tkví v dostatku vitaminů 

Jak jste na tom s vitaminy? Pokud víte, že moc vitaminů do svého těla nepouštíte, je třeba začít. Každé ráno pěkná porce vitaminů, svačina by se bez ovoce také neobešla po překlenutí dopoledne v odpoledne místo ovoce volte spíše zeleninu. Vitaminy by však měly být součástí každého chodu, nepodceňujte jejich přísun (zejména vitamin C potřebujete v hojném množství). 

Nohy, ať jsou v teple 

Stejně tak by se nemělo podceňovat oblékání. V případě, že nosíme rifle odhalující kotníky a k tomu tenisky, nemůžeme se divit tomu, že nás dostihla chřipka společně s dalším nachlazením. Během chřipkové epidemie se opravdu lépe oblékejte, jen tak budete úspěšně předcházet chřipce a rizikům, která s ní souvisí a která se s ní pojí.  

Nejdůležitější je, aby byly v teple nohy jako takové. Říká se, že každá nemoc je od nohou, tak ať jsou právě nohy v teple, jinak to nepůjde. Dopřejte si teplé ponožky, vždyť je v nich tak příjemně! 

Navštěvujte saunu 

Sauna je místo nejen pro uklidnění, ale také pro otužování. Měli byste do sauny zamířit, jelikož právě ta vám může pomoct předcházet chřipce. Pokud to máte do sauny daleko, možná to máte blíž do veřejného bazénu, který také můžete navštěvovat. Choďte plavat zejména do venkovního bazénu, i tímto způsobem se dá dobře otužit. 

Někteří lidé to dělají tak, že přímo ze sauny běží se doslova vyválet do sněhu. Je to také jedna forma otužování, ale je spíše pro pokročilé jedince. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *