Zmírněte pocení pomocí jednoduchých tipů
Zdraví

Zmírněte pocení pomocí jednoduchých tipů

Pokud se nadměrně potíte, pak byste s tím měli něco dělat. Jednak může nadměrné pocení vyvolávat zdravotní komplikace a jednak je to nepříjemné nejenom pro vás, ale i kolemjdoucí. Je pochopitelné, že se za tento problém stydíte a svým způsobem za něj ani nemůžete. To ovšem neznamená, že to nebudete řešit, protože vše má své řešení, jen stačí chtít.

Když vám pot přerůstá přes hlavu

Jestliže s tím chcete něco dělat, je nejvyšší čas začít. Určitě nepočítejte s tím, že vám různé spreje pomohou. Právě naopak. Není špatné si je dát, ale co se týče dlouhodobého řešení, mohou tyto antiperspiranty být spíše na obtíž, a to převážně po zdravotní stránce. Pocení se dá zmírnit několika způsoby. Pojďme se na ně společně podívat.

Zmírněte pocení

Prvním ze způsobů, jak se zbavit nebo zmírnit pocení je kokos, který pořídíte nejlépe v olejích. Kokosový olej je v tomhle směru daleko účinnější než antiperspiranty. Jen o něm mnoho lidí neví. Kromě toho je také kokosový olej dobrý při dlouhodobém užívání, takže se nemusíte bát, že byste se ho po čase museli vzdát.

Jedlá soda je vynikajícím doplňkem

Jedlá soda je dalším skvělým způsobem, jak zmírnit pocení. Nemáme teď na mysli její pojídání. Řeč je o kosmetických účincích. Pokud si jedlou sodou jemně namažete své podpaží, změny se dostaví velmi rychle. Opět se jedná o účinnější způsob, než je tomu u antiperspirantů. Lidé to jen nevědí nebo nechtějí vědět. Konec konců sáhnout po spreji a párkrát stříknout je mnohem rychlejší. Tady byste však svůj čas měli rozhodně investovat.

Na závěr je nutné zmínit také citron. I ten působí pozitivně proti pocení. Funguje na stejné bázi, jako jedlá soda. V žádném případě jej nenanášejte na jazyk. Citron je potřeba nakapat do podpaží, aby mohl účinkovat tak, jak si představujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *