Udržujte si svou postavu v kondici
Zdraví

Udržujte si svou postavu v kondici

Hubnutí je dlouhodobý proces, který nemá svým způsobem konec. Jakmile totiž dosáhnete své vysněné postavy, zdaleka nemáte vyhráno. Pokud se totiž přestanete na chvíli hlídat, začne se vaše postava vracet do původní podoby. Následně je cesta zpět náročnější než kdy dříve. Ideálním řešením je tedy neustále se udržovat v kondici. Kromě toho docílíte zdravějšího života, což vede k celkovému zkvalitnění.

Udržujte svou váhu v pohotovosti

Pokud už se udržujete, neměli byste svůj jídelníček měnit. Je pochopitelné, že si čas od času budete chtít dopřát tabulku čokolády nebo kopeček zmrzliny, ale rozhodně z toho nedělejte tradici. Tato situace by měla být pouze ve výjimečných případech. Stačí na chvíli od cvičení a zdravé stravy upustit a vaše postava se začne měnit k nepoznání. Dlouhodobý proces tak zahodíte během pár týdnů. Pokud se budete už jen udržovat v kondici, nebude vás to stát příliš mnoho času, takže si můžete i nadále dopřávat své koníčky.

každý si svou postavu může udržet v kondici

Pokrmy si dělejte každé dvě až tři hodiny. Nemusí se jednat o velké porce, protože nic se nemá přehánět. Člověk by se sice měl najíst, ale rozhodně ne do stádia, kdy je téměř k prasknutí. Právě proto je lepší jíst v intervalech dvou až tři hodin. Díky intervalům docílíte pravidelného stravování. Za žádných okolností vám nebude stačit pouze snídaně, oběd a večeře. Člověk by denně měl snít přinejmenším pět pokrmů. Na druhou stranu, pokud víte, že půjdete v daný den brzo spát, poslední jídlo vynechte. Žaludek by si měl minimálně dvě hodiny před spánkem odpočinou a nepřijmout žádnou stravu.

Cvičte zlehka pro udržení hmotnosti

Vynechat byste neměli ani cvičení. Právě to vám společně s kvalitní stravou zajišťuje dobrou kondici, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. Jestliže budete zdravě jíst, ale vynecháte cvičení, vaše tělo si velice rychle odvykne. Poté nebudete mít takovou výdrž, jakou jste doposud měli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *